PROGRAMY  I AKCJE  W  PRZEDSZKOLU

AQUAFRECH

Ogólnopolski  Program  Edukacji  Zdrowotnej  dla  przedszkolaków  "Akademia  Aquafresh".  Jest to Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków koncentrujący się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia ząbków, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. Nadrzędnym celem Akademii Aquafresh jest wykształcenie  u dzieci nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.

aquafresh1

KUBUSIOWI  PRZYJACIELE  NATURY

"Kubusiowi  przyjaciele  natury"   Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych  i wiele innych ekologicznych działań

kubusiowi1

KIDSMART

Przedszkole Publiczne w Polwicy przystąpiło do realizacji Programu Nauczania Początkowego IBM „KidsSmart . W ramach tego programu nasze przedszkole otrzymało od IBM nieodpłatnie zestaw komputerowy Young Explorer wraz z oprogramowaniem , specjalnie przystosowany dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat Zestaw obejmuje komputer w kolorowej, bezpiecznej dla dzieci obudowie oraz oprogramowanie edukacyjne. Oprogramowanie wspiera program nauczania początkowego w zakresie podstaw matematyki, języka angielskiego oraz logicznego myślenia. Poprzez wprowadzenie elementu nowości i zabawy, urozmaica i uatrakcyjnia zdobywanie nowych umiejętności. Poprzez udział w programie, dzieci już od najmłodszych lat uczą się jak mądrze korzystać z komputera, co kształtuje ich odpowiedzialne podejście do wykorzystania najnowszych technologii w późniejszym życiu.

CZYSTE  POWIETRZE  WOKÓŁ  NAS

Czyste powietrze wokół nas” - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

Założeniem  programu  jest  ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.

Program ten jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów  i  stanowi  pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych.  Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Cele szczegółowe programu:

1. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.

2. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.

3. Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.

4. Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

5. Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dzieci

ZIELONY  LAS

Konkurs  "Zielony  las" - edycja  XV  organizowany przez  Zakład  Gospodarowania  Odpadami Gać. Celem akcji  jest zapoznanie  dzieci  z  problematyka  odpadów  komunalnych. Umocnienie  w nich postawy proekologicznej oraz  wyrobienie  nawyku  zbierania  i segregowania  surowców  wtórnych.  Dzieci,  Rodzice  zbierają  makulaturę,  butelki PET oraz  zużyte  baterie  przez  cały  rok.  Za  przekazane  surowce  wtórne  przedszkole  otrzymuje  pieniądze.

AKCJE

"Góra  grosza"-   co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.