20.05. 2015 Konkurs wiedzy "Znam zasady ruchu drogowego"

Dnia 20.05.2015r. W naszym przedszkolu odbył się konkurs pt."Znam zasady ruchu drogowego”. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach .
Dzieci musiały rozwiązać zagadki, wykazać się sprawnością omijania pachołków jadąc na hulajnodze, przejść przez przejście dla pieszych w wyznaczonym miejscu przy odpowiednim świetle na sygnalizatorze świetlnym, oraz wskazać pozytywne i negatywne zachowanie się dzieci w różnych sytyacjach.


Poprawność wykonywania zadań oceniało jury w składzie:

Przewodniczący Rady Gminy Domaniów -Bogdan Beń
dyrektor przedszkola- Grażyna Lichota
nauczyciel- Piotr Król

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą zasad ruchu drogowego. Test sprawnościowy sprawił im wielką frajdę, gdyż mogły po sali pojeździć na hulajnodze i pokazać przy tym swoje umiejętności. Wśród uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce : Julia Jaklewicz i Bartek Szachniewicz
II miejsce Szymon Bojakowski
III miejsce: Michał Czurak i Mikołaj Miśko

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, puzzle i gadżety odblaskowe.

Konkurs przygotowała i poprowadziła nauczycielka Marzena Turzańska

konkurs o ruchu drogowym 2 Kopiowanie   konkurs o ruchu drogowym 3 Kopiowanie   konkurs o ruchu drogowym 4 Kopiowanie   konkurs o ruchu drogowym 5 Kopiowanie   konkurs o ruchu drogowym 6 Kopiowanie   konkurs o ruchu drogowym 7 Kopiowanie   konkurs o ruchu drogowym 8 Kopiowanie   konkurs o ruchu drogowym 9 Kopiowanie

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl