Błąd
  • Can't create file /home/itfirm/ftp/www/przedszkole_polwica/images/thumbnails/images/aktualnosci/zdjecia1415/listy do ziemi 4-0x0.jpg. Change the permissions for folder /home/itfirm/ftp/www/przedszkole_polwica/images/thumbnails/images/aktualnosci/zdjecia1415 to 777.

Warning: imagecreatetruecolor(): Invalid image dimensions in /home/itfirm/ftp/www/przedszkole_polwica/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 518

Warning: imagecopyresampled() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/itfirm/ftp/www/przedszkole_polwica/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 541

Warning: imagejpeg() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/itfirm/ftp/www/przedszkole_polwica/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 546

Warning: imagedestroy() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/itfirm/ftp/www/przedszkole_polwica/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 561

Podsumowanie akcji ekologicznej "Listy do Ziemi"

Nasze przedszkole już po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji ochrony środowiska „Listy dla Ziemi”.
Celem akcji jest zapoznanie dzieci z działaniami jakie mogą podjąć w codziennym życiu, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów i pozytywnie wpłynąć na środowisko.
Nasz udział w akcji rozpoczęliśmy narysowaniem wspólnie z rodzicami pięknych „Listów dla Ziemi”. Hasło przewodnie listu to „Nie bądź jednorazowy”.
Dzieci wykonały piękne prace. Wspólnie z wychowawczynią omawiały je i oglądały na zajęciach poświęconych segregacji odpadów. Wszystkie prace wzięły udział w konkursie organizowanym przez GOPS w Domaniowie, a najciekawsza praca została wysłana na konkurs ogólnopolski „Najpiękniejszy list dla Ziemi”.
Następnym etapem akcji było wykonanie wspólnie z mamą, tatą, bratem, siostrą ekologicznych toreb na zakupy. Rodzice i dzieci stanęli na wysokości zadania. Przedszkolacy przyniosły dnia 20.04.2015 r. piękne i bardzo pomysłowe torby, z którymi wraz z wychowawczyniami udały się do sklepu w celu promowania używania toreb wielokrotnego użytku w myśl hasła „Nie bądź jednorazowy”.
Każde dziecko zakupiło sobie małą słodycz i umieściło ją w swojej torbie. Pani sklepowa była zachwycona pomysłem akcji i w ramach wdzięczności podarowała dzieciom dwa woreczki cukierków.
Kolejnym naszym poczynaniem było obchodzenie w przedszkolu w dniu 22.04.2015 r.
„Dnia Ziemi”. Dzieci podczas tych obchodów poznały różne rodzaje odpadów i umieszczały je w odpowiednich pojemnikach: żółty-plastik, zielony-szkoło, niebieski-papier i czerwony-metal.
Wspólnie z nauczycielkami wykonały „śmieciowego potwora” z plastikowych butelek, gazety i pojemników po sokach. Oglądały prezentacje multimedialną o ważności segregacji odpadów.
Następnie udały się na spacer do lasu w celu „Sprzątania świata”. Odkładały „śmieci” do worków oraz segregowały je do odpowiednich pojemników.
Dzieciom bardzo podobała się ta przygoda. Już dopytują kiedy znowu pójdą „sprzątać świat”. Na pewno nie będzie to nasza jednorazowa akcja, gdyż problem zaśmiecania naszego lasu jest dla nas bardzo ważny.
Koordynatorem akcji jest nauczycielka Marzena Turzańska.

 

listy do ziemi 2   listy do ziemi 3   listy do ziemi 4listy do ziemi 4   listy do ziemi 5

 

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl