Dzień 10.11.2017r. był dla wszystkich naszych wychowanków niezwykle ważną lekcją patriotyzmu. Tego dnia bowiem świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Specjalnie na tę okoliczność zawitała do przedszkola magiczna postać Pana Flagusia, który wprowadził dzieci w tematykę uroczystości, opowiedział o fladze, godle Polski, a także pokazał mapę naszego kraju. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, zachowując przy tym nienaganną postawę. Nasze przedszkolaki pięknie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy pt. Katechizm polskiego dziecka, oraz brały udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Dzięki animacji pt. Polak Mały dzieci dowiedziały się skąd wywodzi się państwo polskie i dlaczego towarzyszą nam biało-czerwone symbole. W tym dniu rozwiązywaliśmy także patriotyczne zagadki, odbijaliśmy biało-czerwone ,,łapki” na wspólnym plakacie, oraz wypełnialiśmy plasteliną kontury mapy Polski. Mamy nadzieję, że dzięki temu dzieci mogły bardziej świadomie i z większym zaangażowaniem obchodzić Święto Niepodległości we własnych domach i społeczności lokalnej.