Koniec roku szkolnego to czas wycieczek, które bardziej przybliżają dzieciom wakacje. Dlatego w piątek 30 czerwca Starszacy wyjechali na jednodniową wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i Jura Parku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków, poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci a także wspólna integracja. W wycieczce uczestniczyli również rodzice.
Park zwiedziliśmy zaczynając od przejażdżki kolejką przez Tunel Czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu rozpoczęliśmy spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne plansze przedstawiające ich środowiska roślinne. Dzieci z zachwytem zwiedzały Jura Park i podziwiały rozmiary wykonanych eksponatów dinozaurów. Następnym etapem wycieczki był Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez oszkloną podłogę. Następną atrakcją, było oceanarium, gdzie przedszkolaki mogły podziwiać przez okulary 3D głębiny paleozoicznych mórz i poznać ich mieszkańców.
Jurapark miał do zaoferowania nie tylko naukowe fakty, ale również niezwykły plac zabaw, który zachwycił wszystkich. Na koniec wycieczki każdy mógł zakupić ciekawe pamiątki z tego miejsca.

dinozaury 1   dinozaury5   dinozaury7   dinozaury8   dinozaury13    dinozaury3