Aktualności

           Dnia 11 czerwca 2017 r. w piękny słoneczny dzień odbył się w naszym przedszkolu Festyn rodzinny pod hasłem „Dbamy o zdrowie”. W tym dniu dzieci z rodzicami oraz mieszkańcy gminy licznie przybyli do ogrodu przedszkolnego. Wszyscy mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji, takich jak: zamek dmuchany, malowanie twarzy, basen z piłeczkami , tor przeszkód, zabawy w piaskownicy, w domkach, na huśtawkach, loteria fantowa, lody kręcone, wata cukrowa, balony, ciasto pieczone przez rodziców, napoje, pierożki, frytki , owoce, warzywa. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Jedną z głównych nagród w loterii fantowej była pralka automatyczna ufundowana przez firmę Electrolux. Ogród przedszkolny w tym dniu udekorowany był w różnokolorowe kwiaty, balony. Na ogrodzeniu zostały zawieszone plakaty propagujące zdrowy styl życia: zdrowe odżywianie, sport, higiena i bezpieczeństwo.

Dla dzieci przygotowane były zabawy: zabawa z chustą animacyjną, zabawa z Klaunem Majku, zabawy taneczne z zespołem „Zgrana para”. Dzieci obejrzały również inscenizację pt. ”Lokomotywa” w wykonaniu rodziców i nauczycieli. Dzieci z przedszkola w Polwicy wystąpiły z koncertem piosenek o zdrowiu i bezpieczeństwie. Dyrektor przedszkola Grażyna Lichota w imieniu całej społeczności przedszkolnej złożyła życzenia zdrowia i siły w pokonywaniu choroby naszemu Bartusiowi, który dzielnie z nią walczy . Na cześć solidarności z naszym wychowankiem zostały wypuszczone balony wypełnione helem, które uniosły się wysoko w górę.

Na festyn została zaroszona Grupa pierwszej pomoc PCK Oława, która zaprezentowała wszystkim jak należy udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Można było również spróbować jak robi się sztuczne oddychanie na specjalnym manekinie.

Tego dnia do przedszkola przyjechały dwa samochody Straży Pożarnej. Strażacy ciekawie opowiadali na temat zachowania się w czasie pożaru oraz innego nagłego wypadku. Zaprezentowali również sprzęt strażacki oraz pokazali jak gasi się wodą pożar. Miłymi gośćmi byli również policjanci, którzy pokazali dzieciom samochód policyjny.

Nauczycielki przygotowały również turniej sprawnościowy, w którym wzięły udział dzieci i rodzice. Wszyscy otrzymali jednakowe nagrody.

Klaun Majku zorganizował również zabawę dla dorosłych na temat zdrowego stylu życia. Chętne osoby przeobrażone w różne postacie wspaniale odegrały swoją rolę.

W festynie wzięli udział zaproszeni goście: Wojciech Głogulski – Wójt Gminy Domaniów z małżonką Grażyną Głogulską – radną Gminy, Eugenia Bednarz – wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Jarosław Mikoda – wiceprzewodniczący Rady Gminy, Adam Salwach – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych, Bogdan Beń – radny gminy, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Magdalena Foltyńska oraz seniorzy mieszkający w Polwicy.

Festyn został zorganizowany wspólnie z Radą Rodziców. Rodzice i personel przedszkola bardzo zaangażowali się w organizacje imprezy. Dochód uzyskany z loterii fantowej , ze sprzedaży ciast upieczonych przez rodziców oraz z wpłat od sponsorów będzie przeznaczony na zakup urządzenia ogrodowego dla dzieci. Decyzję w tej sprawie podejmie Rada Rodziców w porozumieniu z nauczycielkami przedszkola. Piękna pogoda, urozmaicony i ciekawy program artystyczny, ciekawe atrakcje dla dzieci, pyszne jedzenie oraz miła atmosfera sprawiła , że na pewno każdy wrócił do domu zadowolony i pełen wrażeń.

Dyrektor przedszkola Grażyna Lichota serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali w organizacji festynu: rodzicom, personelowi przedszkola, sponsorom i innym życzliwym osobom. Dziękuję za przybycie zaproszonym gościom oraz wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w naszej imprezie.

                                                                                                        Dyrektor przedszkola

                                                                                                            Grażyna LichotaObraz 1604 1   Obraz 1604 5   Obraz 1604 3   Obraz 1604 4   Obraz 1604 Small

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl