Konkurs plastyczny organizowany był przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.
Celem konkursu jest rozpowszechnieni wiedzy na temat numeru alarmowego 112  poprzez  dotarcie  do jak  największej liczby dzieci  w przedszkolach.  Priorytetem jest  podkreślanie  ogromnej roli numeru  alarmowego  w  ratowaniu  życia,  zdrowia,  mienia   lub srodowiska.  W trosce o  bezpieczeństwo ludzi  ważne  jest żeby  systematycznie  przypominać  o  zasadach korzystania  z  numeru 112 oraz  uświadamiać  kiedy  i  w  jaki  sposób należy  z niego  korzystać.  Konkurs miał na  celu  naukę  właściwej  reakcji  w  sytuacji  zagrożenia  życia  i  zdrowia, mienia  i śtodowiska.

Przedszkolacy  z  grupy  Misie  wykonali  plakaty na  konkurs.  Pracę  wykonała  Antosia,  Marcel, Filip,  Oskar.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło  się  26  maja  2017r.   Najlepszych młodych plastyków wybrała komisja konkursowa, która oceniła prace w oławskim starostwie.  Nasz  przedszkolak  Marcel Wertepny  otrzymał  wyróżnienie  i  nagrody rzeczowe.  Gratulujemy!

marcel