Aktualności

21 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Postaci z bajek". Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przygotowaną dla nich prezentację. Na początku wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Witajcie w naszej bajce" oraz wysłuchali wiersza Marii Konopnickiej „Czy to bajka, czy nie bajka." Później na dzieci czekało wiele konkursów i zagadek. Nasze przedszkolaki wykazały się znajomością różnych bajek. Potrafiły dokończyć opowiadanie, rozwiązywały zagadki o bajkach, rozpoznawały prawidłowy i błędny tytuł bajki oraz wskazywały błędne zdania nt. bajek. Musiały też rozpoznać bajkę po melodii oraz fragmencie odkrywającego się obrazka. Ze wszystkim zadaniami dzieci poradziły sobie świetnie. Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się przy piosence: „My jesteśmy krasnoludki". W swoich salach dzieci wykonały prace plastyczne nt. ulubionej postaci z bajek. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

 BAJKI 2   BAJKI 3

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl