Aktualności

Dnia 22.11.2018 r. grupa III odwiedziła we Wrocławiu Hydropolis - centrum wiedzy poświęcone wodzie.
Hydropolis to ultranowoczesne centrum wiedzy pełne nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. Ta nowa atrakcja Wrocławia mieści się w dawnym zbiorniku wody czystej wybudowanym w 1893 roku.
Zwiedzanie Hydropolis rozpoczęliśmy w sali „Planeta wody", gdzie poznaliśmy teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we Wszechświecie. W kolejnych pomieszczeniach podziwialiśmy „stwory" zamieszkujące morza i oceany, od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Śmiałkowie mogli również posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 roku dwóch śmiałków zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego.
Zwiedzając muzeum, niemal ciągle słyszeliśmy odgłosy wody, płynące strumienie, burzę, deszcz, szum fal na rajskiej plaży.
Hydropolis to wyjątkowe miejsce, w którym możemy znaleźć setki informacji, wątków i tematów. Każda sala została obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata. Przyznajemy, iż zgodnie z założeniami twórców Hydropolis te nowoczesne formy multimedialne szczególnie nas zainteresowały

HYDROPOLIS 1   HYDROPOLIS 6   HYDROPOLIS 7   HYDROPOLIS 8   HYDROPOLIS 9   HYDROPOLIS 10   HYDROPOLIS 12   HYDROPOLIS 13   HYDROPOLIS 14   HYDROPOLIS 15   HYDROPOLIS 16   HYDROPOLIS 18 

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl