Aktualności

09 listopada Przedszkole Publiczne w Polwicy uroczyście obchodziło 100 - lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademię poświęconą ojczyźnie i wolności przygotowali przedszkolaki pod opieką wychowawczyń.

Dyrektor przedszkola rozpoczęła uroczystość od od krótkiego wprowadzenia w tematykę niepodległości oraz powitania gości. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goscie: przewodniczący Rady Gminy- Zdzisław Żygadło; radni: Adam Salwach i Jarosław Mikoda, pan Zenan Kopka – pełniacy obowiżaki dyrektora GZO, Maria Wojciechowska oraz sekretarz Gminy Domaniów - pani Dorota Sala.
Następnie dzieci wspólnie zrecytowały wiersz „Katechizm małego Polaka" Bełzy.
W dalszej części dzieci zaprezentowały inscenizację w temacie odzyskania niepodległości. Nie zabrakło również śpiewania piosenek i recytacji wierszy o charakterze patriotycznym. Co można było zauważyć, dzieci z naprawdę dużym zaangażowaniem i powagą prezentowały swoje przygotowane role, czym z miejsca zaskarbiły sobie serca widzów. Piękna lekcja patriotyzmu dla nich, ale i z pewnością dla nas dorosłych.
Wśród publiczności nie mogło oczywiście zabraknąć rodziców przedszkolaków.
O godzinie 11.11 przedszkolaki pięknie odśpiewały z pamięci cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci dołączyły w ten sposób do akcji „Rekord dla Niepodległej" ogłoszonej przez MEN.
W czasie uroczystości zostały wyeksponowane prace plastyczne wykonane na konkurs plastyczny „Polskie Symbole Narodowe".

Mamy nadzieję, że ta uroczystość zapadnie na długo w pamięci i każdy będzie ją potem bardzo miło wspominał.

Dziękujemy dyrektor CK i Cz w Domaniowie za udostepnienie sali oraz praownikom za pomoc w orgaznizacji uroczystości.

 100 lecie 1   100 lecie 2   100lecie 1   100lecie 2   100lecie 3   100lecie 5   100lecie 6  100lecie1   100lecie2   100lecie3 1

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl