Aktualności

Dnia  26.10.2018r.  grupa  II  i  III uczetniczyła  w  wycieczce  do  Urzędu  Pocztowego  w Oławie.  Oprócz  zwiedzania  poczty  dzieci miały  do wykonania  bardzo  wqżne  zadanie- każde  dziecko  mogło wysłać  samodzielnie  zaprojektowaną  pocztówkę  adresowaną  do  Powstanców  Warszawskich.  Kierowniczka Urzędu  Pocztowego- Pani  Bożenka  oprowadziła  dzieici  po   swoim  miejscu pracy,  pokazujc pomieszczenia oraz rekwizyty  związane  z  zawodem  listonosza  i  osób pracujących na poczcie.  Przedszkolacy  widzieli   ogromna ilość  skrzynek  w  których przechowywane  są listy  a  także  wózek, którym  przewożone  są  paczki.  Dowiedziały się  również, że każdy list i  paczka muszą  być  zważone  i  posgregowane,  muszą mieć  aders  nadawcy  i odbiorcy.   Po obejrzeniu  poczty  od  "srodka"  dzieci  naklejały  znaczki  na  swoje pocztówki  i  wrzuciły je do czerwonej skrzynki na  listy.  W ten sposób dzieci  podziękowały Powstańcom Warszawskim  za  walkę o naszą  Ojczyznę.

Z całego  serca dziękujemy  pani Bożence  oraz  pracownikom  Poczty  w  Oławie  za  wspaniałą  i ciekawą  wycieczkę. Teraz  każdy przedszkolak  zna drogę przesyłki pocztowej od  nadawcy  do  adresata.  

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl