Aktualności

 18.10.2018r.  podczas naszego przedszkolnego Święta Plonów  dzieci ze wszystkich grup wiekowych obejrzały  inscenizację   pt. "Warzywa" Jana  Brzechwy.   Przedstawienie było  wstępem  do  poznania  przez  dzieci  polskiej  tradycji świętowania  zbioru  plonów  z  sadu, pola i  ogrodu.  Celem uroczystości było  rownież poznanie  przez  dzieci  naszych  polskich płodów  ziemi -owoców  i warzyw  a  także  przetworów, które  się  z nich  robi. 

Dzieci  przyszły   do przedszkola przebrane  w  kostiumy - owoce  lub  warzywa,   przygotowane  przez rodziców.  następnie odbył  się  owocowo-warzywny  bal,  na  którym wszyscy tanczyli  w  rytm  muzyki.  Po  zabawie  tanecznej  dzieci  rozwiązywały  zagadki;  rozpoznawały  i  nazywały  plony   po  smaku, zapachu i  dotyku.  Podczas  posiłków  w przedszkolu  dzieci  miały okazję  smakować  owoców  i warzyw  również  w  formie  surówek,  soków i  przekąsek.  Nauczycielki  zachęcał  dzieci  o spozywania  owoców  i warzyw jako  źródła  naturalnych  witamin.

 świętoplonów 1   świętoplonów 2   świętoplonów 3   świętoplonów 4   świętoplonów 5   świętoplonów 6   świętoplonów 7   świętoplonów 8

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl