Aktualności

8 maja nasze przedszkolaki spotkały się z ratownikiem medycznym. Pan Wojtek opowiedział dzieciom o swoim zawodzie- wyjaśnił na czym polega jego ratownika medycznego. Dzieci bardzo zainteresowała również zawartość ogromnej torby medycznej. Wyjaśnił dzieciom dlaczego jest w niej tyle schowków i do czego służą wszelkie sprzęty w niej zgromadzone. Przedszkolaki miały okazję wypróbować wielu z nich, np. badały ciśnienie, poziom cukru we krwi, w jaki sposób usuwa się kleszcze ze skóry. Ale najfajniejsza atrakcją okazało się zwiedzanie samochodu ratunkowego. Po spotkaniu wszystkie przedszkolaki teraz wiedzą jaki jest numer telefonu alarmowego oraz jak należy się zachować w razie wypadku. Dzięki Panu Wojtkowi z Rota-Med przedszkolacy dowiedzieli się jak ważna i odpowiedzialna jest praca ratownika medycznego

 

 ratownik 2   ratownik 3   ratownik 4   ratownik   ratownik11

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl