Aktualności

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, którego celem jest nauka bezpieczeństwa w sieci. Bohaterem projektu jest przyjazny robocik Necio, który zaprasza najmłodszych do wspólnej „zabawy w Internet".Przedszkolaki z grupy Wiewiórek rozpoczęły serię spotkań z tajemniczym robotem, który uczy najmłodszych bezpiecznego korzystania z Internetu. Poprzez aktywne słuchanie multimedialnych bajek, naukę piosenek, wykonywanie ciekawych ćwiczeń i gry ruchowe przedszkolaki dowiedzą się, że Internet to przyjazne miejsce, w którym przy wsparciu rodziców można się bezpiecznie bawić, uczyć i poznawać świat. Poznają też Sieciaki (bohaterów serwisu Sieciaki.pl – dzieciaki, które potrafią bezpiecznie i efektywnie korzystać z zasobów sieci) oraz Sieciuchy (postacie uosabiające internetowe zagrożenia). Na zajęciach dzieci chętnie i aktywnie pracowały, dowiedziały się np. czym jest sieć internetowa, poznały bohaterów komputerowej bajki oraz kolorowały roboty według własnego pomysłu.

 

necio   necio1  necio2   necio3  

necio4  

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl