Aktualności

 W dniu 19.04.2018r. grupa Wiewewiórek pojechała na wycieczkę do jednego z najsłodszych miejsc we Wrocławiu - fabryki cukierków „Cukier Lukier". Podczas tej wizyty nasze przedszkolaki odkryły jedną z najbardziej interesujących i fascynujących dla dzieci rzeczy  tj.  jak powstają cukierki.
Dzieciaki z radością wyczekiwały tego dnia, a gdy już nadszedł czas na wyjazd, przedszkolaki z pośpiechem i wielkim podekscytowaniem wsiadły do autokaru. Gdy już dotarliśmy na miejsce wielki uśmiech pojawił się na twarzach.
Nasza wizyta rozpoczęła się od pokazu jak się wytwarza karmelową masę z której poźniej powstaja przeróżne słodkości. Panie pracujące w fabryce cukierków szczegółowo pokazały i wyjaśniły naszym przedszkolakom jak powstają przepyszne lizaki i cukierki. Dzieci z wielkim zaiteresowaniem oglądały cały proces. Dzieci mogły również spróbować jak smakują cukierki, których produkcję oglądały. Każdy z naszych przedszkolaków miał szanse na wykonanie własnego lizaka. Radość, śmiech, skupienie towarzyszyły każdemu z osobna i wszyscy spisali się na medal.

 

cukier 1   cukier 2   cukier4   cukier 4   cukier 5   cukier 6    cukier 7   cukioerek 1   cukioerek

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl