Aktualności

22 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Edukatorami Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego z Wrocławia pod hasłem „Przedszkolak meteorologiem, badaczem...". Celem wizyty było zapoznanie dzieci z następstwami dni, miesięcy i pór roku oraz zjawiskami atmosferycznymi charakterystycznymi dla poszczególnych pór roku. Edukatorzy wyjaśnili dzieciom jak przebiega ruch Ziemi wokół Słońca, czego następstwem jest dzień i noc.
Przedszkolaki z zainteresowaniem i ciekawością słuchały oraz aktywnie brały udział w zajęciach. Dzieci dowiedziały się jak powstają zjawiska pogodowe takie jak: grad, śnieg, deszcz, huragan, tęcza czy burza. Poznały również przyrządy pomocne w prognozowaniu pogody, t.j. barometr, termometr i wiatromierz. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w prezentera telewizyjnego i odczytać prognozę pogody na mapie Polski. Dzięki temu mogły zapamiętać co oznaczają symbole pogody i prawidłowo je odczytać.

meteorolog1 meteorolog2 meteorolog3 meteorolog4 meteorolog5 meteorolog6 meteorolog7

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl