Aktualności

W dniach od 3 stycznia do 5 stycznia nasze dzieci miały okazję dowiedzieć się do czego jest nam potrzebna matematyka. Pierwszego dnia obejrzały interesującą prezentację multimedialną na temat "Historii pieniądza", transakcji które można zawierać za pomocą różnych "płaciw". Nauczycielka zaprezentowała monety 1 i 2 złotowe. Przedszkolaki miały okazję pobawić się w sklep, doświadczyć na czym polega praca ekspedienta oraz poznać zasady funkcjonowania sklepu. W dniu następnym przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego aby z niewielką pomocą nauczyciela zrobić zakupy. Każde dziecko mogło samodzielnie kupić produkt za 2 zł. Dzięki tej wycieczce przedszkolaki miały możliwość lepszego zrozumienia transakcji kupno-sprzedaż, a także doświadczyć jak bardzo potrzebna jest nam umiejętność liczenia. Podczas zajęć z zakresu matematyki nasi wychowankowie poznali również przyrządy do odmierzania czasu, mierzenia i ważenia.

sklep1 sklep2 sklep3 sklep4 sklep5 

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl