Aktualności

25 października 2017r. z okazji Dnia Kundelka zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana Tadeusza Kłossowicza – lekarza weterynarii z PIW w OŁAWIE.
       Pan doktor opowiedział nam na czym polega jego praca oraz uświadomił, że zwierzęta, tak jak ludzie, też chorują i cierpią, a czasem wymagają pomocy i leczenia. Dowiedzieliśmy się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami, oraz jak poznać kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Lekarz uświadomił nam również jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne.
       Pan weterynarz przyniósł ze sobą podstawowy sprzęt lekarski - stetoskop oraz różnych rozmiarów strzykawki, dostosowane do wielkości zwierzęcia i kagańce dla piesków. Pokazywał nam szampony, leki, cążki do obcinania pazurków u kotków i piesków oraz wiele innych narzędzi do leczenia i pielęgnacji zwierząt. Mogliśmy przez moment wcielić się w rolę lekarza. Wszyscy z zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w opowieści pana doktora i aby podziękować mu za wizytę w naszym przedszkolu zaśpiewaliśmy piosenkę o jamniczku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odwiedzi nas ponownie.
       Tego dnia pan weterynarz udzielił nam wielu przydatnych rad jak należy zachować się w obecności groźnego psa i jaką przyjąć postawę. Lekarz powiedział nam również, że nie należy droczyć się z psem, nie można podchodzić do obcego psa i zabierać mu jedzenia. Bawiliśmy się też maskotkami piesków oraz naśladowaliśmy ruchem, mimiką i głosem pieski wychodzące na spacer. Na zakończenie tworzyliśmy wizerunki kundelków dowolną techniką plastyczną.

dzien kundelka1  dzien kundelka2  dzien kundelka3  dzien kundelka4  dzien kundelka7  dzien kundelka8  dzien kundelka9

 

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl