Aktualności

Jesień to czas, w którym na dworze dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. W przyrodzie zachodzi wiele zmian: pojawiają się kolorowe liście, kasztany czy żołędzie. Wszystkie te elementy sprzyjają rozwojowi i pomagają w lepszym poznawaniu świata. Będąc w ogrodzie przedszkolnym zbieramy liście o przeróżnych kształtach i organizujemy zawody w tworzeniu największego bukietu. Odnajdywanie liści jest również świetną okazją do rozpoznawania poszczególnych gatunków drzew.
W trakcie jesiennych spacerów zamieniamy się w poszukiwaczy skarbów. Kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście czy jesienne kwiaty służą nam później do zabawy. Wszystkie te dary przyrody możemy układać w różne kształty, tworzyć tor przeszkód, rzucać do wyznaczonego celu lub po powrocie do sal tworzyć przeróżne figurki z kasztanów i żołędzi.
Często zdarza nam się obserwować różne zwierzęta, które odwiedzają nasz ogród przedszkolny bądź przebiegają w pobliżu ogrodzenia np. sarny, zające lub ptaki szybujące nad budynkiem przedszkola. Do wesołej zabawy na dworze nie potrzebujemy specjalnego sprzętu. Czasami wystarczy tylko wyobraźnia i otaczające nas rośliny. Bardzo lubimy korzystać z pięknych chwil na świeżym powietrzu i miło spędzać czas na dworze.

zlota jesien1   zlota jesien2   zlota jesien3   zlota jesien4   zlota jesien5   zlota jesien6   zlota jesien7   zlota jesien8

Copyright 2012© Przedszkole Publiczne w Polwicy, Projekt strony ITFirm.pl